Vlastnosti a výhody

Vlastnosti a výhody Playpaku

Použití polohovacích komponentů vám umožní dosáhnout poloh důležitých pro správný rozvoj dítěte.

Leh na zádech (supinační poloha)

Leh na zádech (supinační poloha)Proč je leh na zádech důležitý?

Jedná se o nejzákladnější vývojovou polohu. Když dítě leží na zádech, celá hmotnost těla je na podložce symetricky rozložena. Proto je tato poloha velmi bezpečná a lze při ní pracovat na rozvoji fyzických, kognitivních, smyslových a komunikačních dovedností, které představují stavební bloky pro dovednosti komplexnější.

 

 

 

 

Leh na břiše (pronační poloha)

Leh na břiše (pronační poloha)Proč je leh na břiše důležitý?

Leh na břiše někdy představuje pro maličké obtížnou polohu – aby zvedly hlavičku, musí překonat gravitaci. Je však důležitý pro rozvoj a posilování svalstva. Klinický výzkum ukázal, že asi u jedné poloviny všech typicky se vyvíjejících kojenců dochází k opoždění vývoje zhruba o šest měsíců, pokud je nikdo nepokládal na bříško.  Proto je velice důležité, aby byla do rehabilitace každý den zařazena určitá doba ležení na břiše.

 

 

 

Sed na podlaze

Sed na podlazeProč je sed na podlaze důležitý?

Sezení je považováno za důležitou součást vývoje, protože na něj navazují další dovednosti. Pokud jsou trup a pánev správně stabilizované, má dítě při sedu volné ruce. A volnost znamená lepší manipulaci s předměty, zkoumání okolí, větší možnosti učení se a interakci s okolím.

 

 

 

 

 

Practicool

PracticoolPlaypak je lehký, skladný a můžete ho vzít všude s sebou – když jedete na návštěvu k babičce, může si váš maličký vesele hrát a učit se, zatímco si dospělí trochu popovídají. Na oslavě narozenin se o „terapii“ postarají kamarádi a neuteče mu žádná z her. Playpak si můžete i zavěsit na kočárek a vyrazit si do parku na piknik. Nakonec jej budete chtít brát všude s sebou – a ono to půjde.

Také doma Playpak snadno uskladníte. Prostě ho pověsíte na věšák, do kouta nebo do šatny – látka je natolik odolná, že tu trochu pomačkání bez problémů snese.

 

 

Anatomická podpora

Anatomická podporaPoužití dodatečných polohovacích komponentů vám umožní dosáhnout ještě dalších poloh důležitých pro správný rozvoj dítěte.

Pomocí krátkého a dlouhého válce můžete dítě stabilizovat v lehu na boku a kleku na čtyřech. Pokud chcete Playpak použít pro větší nebo silnější dítě, lze pro lepší zajištění použít například další polohovací podkovu.

 

 

 

 

Zkontrolujte na kartě „Parametry“, zda budou rozměry Playpaku vyhovovat vašemu dítěti. Jen tak ho budete moci plně využít.