V Pardubicích soutěžily postižené i zdravé děti

Soutěžními disciplinami v pardubickém akvaparku začal v pondělí pátý ročník Sportiády. Během sportovní akce se setkávají děti se zdravotním postižením i jejich zdraví vrstevníci. Pořadatelem je pardubická Základní škola a Praktická škola Svítání, která se stará o děti, mládež a dospělé s mentálním a kombinovaným handicapem.

1406536708_P201407280228301

V akvaparku se sešlo kolem stovky dětí, kromě svěřenců Svítání také účastníci dvou příměstských táborů konaných v Pardubicích. Smíšená družstva nesoucí jména kontinentů se utkala ve sbírání míčků z bazénu do pytle, házení balonků do koše na vodě, v týmovém průchodu dětským bazénem představujícím divokou řeku nebo ve štafetě v brouzdališti. Výsledky nebyly důležité, ale i tak bylo na všech vidět velké nasazení a rozdíly mezi zdravými a postiženými dětmi se mnohdy smazaly.

Sportiáda bude pokračovat až do pátku ve škole Svítání, i když už téměř jen s handicapovanými soutěžícími. Závodit se bude třeba v disciplině boccia, hodu míčem co nejblíže k cílovému balonku, nebo v míčové hře kin ball. „Na Sportiádu vždy přizveme také zdravé děti, abychom napomohly integraci postižených. Snad se to někdy také obrátí a někdo přizve k podobné akci nás,“ řekla ČTK ředitelka školy Miluše Horská.

Škola se snaží dětem prázdniny co nejvíce zpestřit. Pořádá pro ně také například výjezdové tábory do Žďárských vrchů nebo k Sečské přehradě.

Autor: ČTK
www.ctk.cz