Sportovci pomáhali golfem

Když se na golfovém hřišti sejdou sportovci z různých sportů, znamená to několik jistot: nebude nuda, nebude chybět hecování, k vidění budou hodnotné výkony. Na turnaji na plzeňské Dýšině se přidala ještě jedna věc: charita. To vše pod dohledem hostitele turnaje, jednoho z nejlepších házenkářů na světě Filipa Jíchy.

Právě v jeho hlavě se tenhle nápad a turnaj zrodil. Před časem se stal patronem nově budovaného Centra Hájek, které bude sloužit postiženým dětem. „Od té chvíle jsem nosil v hlavě myšlenku vymyslet akci, aby se na ní sjeli nejlepší sportovci mající vztah k Plzni a udělali něco, co dětem významně pomůže. A protože má rád golf, napadlo mě uspořádat turnaj. Za vydatné pomoci mé agentury Sport Invest,“ řekl Jícha.

Na Dýšinu se sjelo množství hostů a mezi nimi řada olympijských vítězů, mistrů světa či republiky. Nechyběl hokejista Martin Straka, jachtařka Lenka Šmídová, skikrosař Tomáš Kraus, český fotbalový mistr Václav Procházka, či střelec Matt Emmons, které podpořila i jeho manželka Kateřina s čerstvě narozeným synem.

Na hřišti byly pak k vidění opravdu zajímavé výkony. Právě Procházka, pozdější vítěz, se blýskl výkonem 77 ran. V minisouboji mezi Strakou a Jíchou na tom byl lépe hokejový olympijský šampión, mistr světa a letos i český mistr. „On to umí stejně dobře s černým hokejovým pukem jako s bílým golfovým míčkem. Mám co dohánět,“ posteskl si Jícha.

Po nedávných povodních bylo hřiště na Dýšině ve skvělém stavu. Velkou vodu odneslo, a to doslova a do písmene, pouze nově budované odpaliště čtvrté jamky. Pořadatelé srpnového turnaje Ladies European Tour si mohli oddechnout…

Ještě větší boj se rozhořel po skončení turnaje. To totiž se totiž dostala do finiše dražba sportovních propriet, která začala už v průběhu turnaje. V „banku“ byly mj. dresy hokejových i fotbalových českých mistrů z Plzně, dres Filipa Jíchy z finále Ligy mistrů, či fotoobraz fotbalového brankáře Petra Čecha.

I tam pokračoval souboj mezi Jíchou a Strakou. Tam se mohl cítit jako vítěz skvělý házenkář. Nejprve získal za 35 tisíc korun Strakův dres a poté se stal jeho dres artefaktem vydraženým za nejvyšší částku. Za 85 tisíc korun. Dobrá věc se podařila, protože zástupci Centra Hájek si z turnaje odvezli částku 409 140 korun.

Zdroj: www.golfee.cz