Sportovní hvězdy z Plzně podpořily centrum pro postižené děti

Pět úspěšných sportovců spjatých s Plzní se sešlo na autogramiádě v obchodním centru Olympia. Podpisy rozdávali hokejista Martin Straka, fotbalisté Pavel Horváth a Václav Procházka a házenkáři Filip Jícha a Petr Štochl. Cílem bylo upozornit na Centrum Hájek, které má v budoucnu zajistit komplexní péči o těžce postižené děti.

sportovci-pro-centru-hájek

Autogramiáda plzeňských sportovních hvězd byla pozvánkou na charitativní golfový turnaj pro centrum Hájek. Zleva házenkář Petr Štochl, kapitán hokejové Plzně Martin Straka, házenkář Filip Jícha, kapitán fotbalové Plzně Pavel Horváth a fotbalista Václav Procházka.
foto: Martin Polívka, MAFRA

V pátek se na podporu centra uskutečnil také benefiční golfový turnaj v Dýšině. Celkem závodilo na osm desítek golfistů, turnaj organizuje plzeňský rodák Filip Jícha, který hraje za bundesligový THW Kiel.

„Rozhodl jsem se spojit příjemné s užitečným. Ve svém volném čase jsem vášnivý hobbygolfista, zároveň jsem chtěl přispět na dobrou věc,“ zdůvodnil házenkář, proč se rozhodl oslovit sportovce různých odvětví s nabídkou účasti v turnaji. Na startu se objeví také střelec Matt Emmons či reprezentant ve skikrosu Tomáš Kraus.

Zájem byl podle Jíchy velký. „Měli jsme jasně nastaveno, že maximální účast je osmdesát lidí. Už před dvěma týdny se dala volná místa spočítat jen na prstech jedné ruky,“ přiblížil jednatřicetiletý házenkář.

Výtěžek se však nebude skládat jen ze zápisného do turnaje. „Po skončení se budou dražit nejrůznější sportovní artefakty, například podepsané dresy. Fotbalový brankář Petr Čech věnoval velkoportrét s věnováním,“ sdělil Filip Jícha a dodal, že vybrané peníze se použijí na stavbu výtahu.

Centrum Hájek se rozhodl Jícha podpořit zhruba před dvěma lety, kdy se s celou myšlenkou seznámil. Podle něj svou roli hrálo i to, že je sám otcem dvou dětí. „Toto centrum mi přijde unikátní v tom, že se snaží začlenit do běžného života rodiče handicapovaných dětí. Zatímco zdravé dítě mohou rodiče ráno odvést do školy, oni takovou možnost nemají,“ zdůvodňuje Jícha.

Zdroj: plzen.idnes.cz

Centrum Hájek

Projekt denního a týdenního stacionáře pro těžce postižené děti v objektu Hájku iniciovali manželé Šikovi. Jejich nejmladší syn je taktéž postižený. V objektu by měla být poskytována také odborná rehabilitace. Denní stacionář začal na začátku dubna v omezeném režimu fungovat, poskytuje služby šesti dětem, najednou jsou v Hájku zatím maximálně tři. Kdy se podaří využít stacionář na plnou kapacitu a zahájit odbornou rehabilitaci, zatím není jasné. Podle Lenky Šikové bude záležet na financích.

Více na centrumhajek.eu.