Svatomartinská sbírka pro tři děti z Přibyslavska

Račte vstoupit. Všechny návštěvníky hasičského areálu v Dobré vítaly maminky z klubu Harmonie vlastnoručně napečenými svatomartinskými rohlíčky. Autor: Deník/Štěpánka Saadouni

Přibyslav – Tři handicapované děti z Přibyslavska budou moci jezdit  zdarma do speciální školy U trojice v Havlíčkově Brodě a využívat služby osobního asistenta.

Jak dlouho to bude trvat, záleží na výtěžku humanitární svatomartinské sbírky, která odstartovala v neděli v areálu v Dobré u Přibyslavi svatomartinským průvodem. Svatomartinská sbírka pro občanské sdružení Trojka trvá v Přibyslavi celý měsíc. Až do konce listopadu mohou dárci přispívat do kasičky pro občanské sdružení Trojka v přibyslavském informačním centru.

„Jedná se o tři děti, kterým by výtěžek sbírky pomohl. Můžeme prozradit jejich křestní jména, je to Marek, Vítek a Emma. Všichni jsou z Přibyslavi a okolí. Peníze ze sbírky nepůjdou do rukou jim, ale prostřednictvím šeku občanskému sdružení Trojka, které zajišťuje dopravu postižených dětí do speciální školy u Trojice v Havlíčkově Brodě. Tam se děti vzdělávají za pomoci asistenta. Tyto služby, asistent i doprava, jsou ale placené a my chceme ulehčit rodinám finanční náklady,“ vysvětlila Ilona Loužecká z přibyslavské organizace Českého červeného kříže (ČČK).

Právě ČČK a maminky z klubu Harmonie za podpory města Přibyslav zorganizovaly na začátek humanitární sbírky svatomartinskou oslavu v hasičském areálu v Dobré u Přibyslavi. „Měly jsme obavy, zda vydrží počasí, kdyby pršelo, musely bychom akci zrušit. Pro děti jsme připravily bohatý program plný her a soutěží, pro rodiče občerstvení, součástí programu je také ohňová show,“ informovala za klub Harmonie Petra Pejzlová.

Autor: Štěpánka Saadouni | Zdroj: havlickobrodsky.denik.cz